2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

V dohrávce 1. kola 1.B třídy hostila Benfika na umělé trávě pod umělým osvětlením B-tým Kunštátu. Hrál se pohledný fotbal s převahou držení míče na straně Blanska, povedené kombinace ale předváděli i hosté. Skóre se poprvé měnilo ve 25. minutě, kdy Farník vybojoval míč a předložil jej Jamborovi, který se střelou ve vápně nemýlil. Po gólu volaly i další šance, které Blansko nevyužilo. Hosté mohli srovnat po úniku zleva, Lick však trefil pouze břevno. Těsně před odchodem do kabin se po pěkné individuální akci prosadil podruhé v zápase Jambor a v poločase byl tedy stav 2:0. Krátce po změně stran navýšil vedení Jaroš, když využil přízemní centr Jambora z pravé strany. Blansko drželo míč a soupeře do šancí nepouštělo. Čtvrtý gól přidal po pěkné akci a Dujkově centru Foltýn. Hosté se dočkali snížení 10 minut před koncem, kdy Ondřej Horák využil zavání obrany a upravil skóre na konečných 4:1. Benfika tedy zakončila podzim vítězstvím a po zaváhání Tuřan na hřišti Lelekovic bude přezimovat na 2. místě tabulky.

1. kolo , 4. listopadu 2023, FK Blansko B - FK Kunštát B

4:1

2:0

FK Kunštát B

Branky: 25. a 44. Jambor, 49. Jaroš, 60. Foltýn - 80. Horák O.
Žluté karty: 32. Veselý, 56. Jambor - 64. Tenora
Rozhodčí: Klepáček - Skoupý, Haminger

Veselý (C) - Jaroš, Pernica, Feik, Psota (79. Kala), Dujka, Rek, Foltýn, Farník T. (71. Buš), Fiala (67. Málek), Jambor (79. Dračka)
Náhradníci: Buš, Kala, Málek, Dračka
Trenér: Zdeněk Veselý

Holík - Bezděk (67. Jindřich), Valenčík, Tenora (71. Horák O.), Nečas (C), Adámek (71. Truhlář), Konečný, Lick (67. Havelka), Havlík, Sedláček (71. Horák V.), Doležel
Náhradníci: Navrátil - Horák O., Havelka, Truhlář, Horák V., Jindřich
Trenér: Vladan Horák

Komentář asistenta trenéra a vedoucího mužstva Josefa Šmerdy:

„V utkání s Kunštátem, který byl v tabulce hned za námi, jsme chtěli navázat na naše předchozí domácí utkání. První poločas se díky oběma týmům hrál ve slušném tempu. Postupně jsme začali hosty přehrávat, vytvořili si několik šancí a dvě z nich proměnili. Hned v úvodu 2. poločasu jsme zvýšili na 3:0 a hosté rezignovali. Po zbytek zápasu jsme hru kontrolovali až na zbytečnou chybu v samotném závěru, po které hosté snížili na konečných 4:1.“