01.05.2024 | 17:00

2

1

Uničov

Blanenští fotbalisté v dalším utkání zimní přípravy přivítali devatenáctku Zbrojovky. Domácí Blansko v utkání sice prohrávalo, ale ještě do poločasu stav otočilo. Hosté sice zkraje druhé půle využili chybu blanenské obrany, to bylo ale z jejich strany vše. Svěřenci kouče Vorlického podali přesvědčivý výkon a vyjma 6 vstřelených branek měli i plno dalších šancí. Výsledkem je tedy zasloužené vítězství 6:2.

přátelské utkání , 3. února 2024, FK Blansko - FC Zbrojovka Brno U19

6:2

2:1

FC Zbrojovka Brno U19

Branky: 35. a 64. Sedlák, 38. a 88. Jaroš, 67. Smrčka, 73. Novák - 19. Švancara, 52. Viktorin
Rozhodčí: Machorek - Slabý, Ježek

Nešetřil - Ščučka, Černý, Chyla, Rajčinec, Němec, Psota, Kocůrek, Müller, Málek, Doležal
Střídali: Jaroš, Sedlák, Porč, Smrčka, Jambor, Gimsay, Novák

Prodělal - Bečva, Hajnovič, Podkalský, Viktorin - Kučera, Polášek, Hložánek - Švancara, Souček, Černý
Střídali: Bulín, Nezveda, Krejčí, Jahůdka, Dirda, Hříba
Trenér: Radim Bubeníček

První šanci zápasu měli ve 14. minutě na svědomí hosté, útočník Zbrojovky ovšem branku přestřelil. V 19. minutě se poprvé měnilo skóre, kdy hostující Švancara zužitkoval centr zleva a poslal míč do protipohybu Nešetřila – 0:1. Blanenští ve 25. minutě prostřídali, rázem se změnil obraz hry a začaly přicházet šance. Nejprve pálil po úniku z levé strany těsně vedle Gimsay, neuchytila se ani hlavička Sedláka a dvě šance Nováka.

Ve 35. minutě už se blanenští dočkali. Novák přiklepl míč ve vápně Sedlákovi, který se obtočil kolem obránce a střelou na zadní tyč zařídil vyrovnání – 1:1. Krátce nato se do vápna dostal Jaroš a brankář Zbrojovky byl bez šance – 2:1. Další dvě dobré příležitosti měl útočník Novák, skóre už se však do poločasu nezměnilo.

Po změně stran hosté využili velkou chybu blanenské obrany a Viktorin v 52. minutě srovnal na 2:2. O chvíli později Nešetřil vyrazil střelu hostujícího hráče, to však byla poslední nebezpečná situace ze strany Zbrojovky. V 64. minutě rozhodčí citlivě ponechal výhodu a po centru Jaroše se podruhé v zápase prosadil Sedlák3:2. O 3 minuty později se Gimsay prosmýkl po levé straně, přihrávkou na hranici šestnáctky oslovil Smrčku a ten se nemýlil – 4:2.

Další branka přišla v 73. minutě po centru Porče, kdy se Novák dostal k míči dříve než hostující brankář a hlavou poslal míč do sítě – 5:2. Šance neutichaly a následně střílel dvakrát nebezpečně Kocůrek, gólem neskončila ani hlavička Nováka či střela Rajčince. V 88. minutě se po přihrávce Gimsaye prosadil Karel Jaroš a uzavřel skóre na konečných 6:2 pro Blansko. V závěru ještě trefil Gimsay břevno, to ovšem na přesvědčivé výhře domácích nic nezměnilo.

Hodnocení trenéra Jiřího Vorlického:

„Dnes budu hodnotit dvě utkání, protože marodka v B-týmu nás dovedla k tomu, že jsme museli odehrát dva zápasy. Zátěž jsme rozmělnili mezi všechny hráče a někteří hráli z hlediska minutáže více než jeden zápas.

S Moravskou Slavií bylo velmi dobré utkání. Do zápasu zasáhlo spoustu mladíků z dorostu včetně těch, kteří hráli v mužské kategorii poprvé. Myslím si, že s tímto soupeřem předváděli velmi dobrou hru. Na to jsme navázali proti devatenáctce Zbrojovky s tím, že kluci, kteří hráli 2. poločas proti Moravské Slavii, všichni ti mladí ročníku 2008 a 2007 doplnění o tři naše zkušenější hráče, začínali první poločas proti Zbrojovce. Od 25. minuty jsme prostřídali i hráče, kteří u nás, řekněme, patří do základní sestavy.

Co se týče samotného zápasu s devatenáctkou Zbrojovky z pohledu našich zkušenějších hráčů, velmi dobře jsme pokročili v tématu přípravné kombinace. Musím říct, že jsem z toho měl dnes i po tom náročném tréninkovém týdnu velkou radost, že to kluci proti dobře organizovanému, rychlému, důraznému týmu mladých kluků zkoušeli a poměrně se nám to dařilo. Z toho jsem měl obrovskou radost.

Z dnešních dvou utkání mám ale největší radost z toho, že styl našeho fotbalu v klubu se sjednocuje a bylo prakticky jedno, kdo nastoupil. Všichni totiž věděli, co chceme hrát. Tím bych chtěl ocenit práci Erika Miholy a všech ostatních trenérů, kteří se na tom podílí. “