Uničov

01.05.2024 | 17:00

Uničov

01.05.2024 | 17:00

Dvojice fotbalistů, jenž v loňské sezóně oblékala blanenský dres, získala angažmá v prvoligových klubech. Jedná se o Karla Spáčila a Miloše Kapura.

Dvacetiletý defenzivní univerzál Karel Spáčil udělal během jediného roku obrovský progres. Odchovanec Prostějova přišel do Blanska loni v zimě po hostování v Lipové (Krajský přebor Olomouckého kraje) a prakticky ihned se vypracoval mezi pilíře týmu. Po angažmá v třetiligovém Blansku se během letní přípravy prosadil i v kádru Prostějova, vydobyl si místo v základní jedenáctce a za své dobré výkony byl odměněn i pozvánkami do reprezentace U20. Během jednoho roku se tak z Krajského přeboru dostal až do nejvyšší soutěže, kde bude působit v Hradci Králové.

Velký posun v kariéře čeká také Miloše Kapura. Srbský snajpr zažil v Blansku velmi úspěšnou sezónu a jako nejproduktivnější hráč týmu a třetí nejlepší střelec loňské MSFL si vysloužil přesun do slovenského Humenné hrajícího 2. ligu. Milošovi to pálilo i na Slovensku a během podzimu zapsal 7 přesných zásahů. Už v průběhu jeho působení v Blansku monitorovaly situaci kolem něj Teplice, kam se nyní dvaadvacetiletý útočník přesouvá. Zpočátku by se měl připravovat s teplickým B-týmem.

Oběma hráčům jménem celého klubu gratulujeme k velkému úspěchu a v nových angažmá přejeme mnoho štěstí a co nejvíce prvoligových startů!

Bilance v dresu Blanska:
Karel Spáčil: 13 zápasů, 1 asistence