19. kolem pokračuje v sobotu odpoledne jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy. Do Blanska přijede 11. tým tabulky ze Zlína. Soupeř v zimní přípravě sehrál 5 utkání - třikrát zvítězil (3:1 Zlínsko, 3:0 Líšeň B, 3:2 Slovácko B) a dvakrát odešel poražen (0:2 Sigma Olomouc B, 0:2 Kroměříž). V zimě doznala drobných změn i soupiska soupeře - odešli Tobiáš Slovák (FC Zlínsko) a Martin a Vít Mlýnek (oba do FC Fastav Vsetín), přišli naopak Tomáš Zábojník (ČSK Uherský Brod) a Petr Hönig (FC TVD Slavičín). V prvním jarním klání přivítal Zlín na domácí půdě Hranice, se kterými si přesvědčivě poradil 4:0. Tento výsledek ho tak posunul na 11. místo právě před Blansko. Domácí borci strácejí na Zlín 1 bod, proto lze říci, že v sobotu to bude bitva o pomyslných 6 bodů. Po nepovedeném klání v Rosicích, které blanenští ztratili hlavně díky špatné první půli, se budou pokoušet o první jarní vítězství. Podaří-li se Blansku uzmout 3 body a poskočit tabulkou vzhůru se dozvíme v sobotu od 15 hodin. POZOR - UTKÁNÍ SE ODEHRAJE NA UMĚLÉ TRÁVĚ V MLÝNSKÉ ULICI!

Autor - Adam Přikryl