01.05.2024 | 17:00

1

1

Uničov

Fotbalisté Blanska přivítali v rámci 23. kola MSFL na domácí půdě celek Hranic. V první půli měl největší příležitost domácích Kouakou, který ve skluzu trefil břevno, za hosty spálil velkou příležitost Vavřík. Ve druhé půli nejprve otevřel skóre v 51. minutě Sedlák, hosté ale v 67. minutě srovnali pumelicí Vymětalíka. Schylovalo se k remíze, hosté byli aktivnější, ale hřebíček do rakve jim zatloukl Šedivý, který v nastavení prostřelil z vápna gólmana Tomečka! Blansko tak poprvé v třetiligové soutěži porazilo celek Hranic a odpoutalo se od něj na rozdíl 5 bodů v tabulce, celkově má na kontě 31 bodů. Klíčovou oporou je aktuálně Martin Sedlák, který zaznamenal 5. branku v řadě a svoji šestou z posledních 7 utkání.

Delegát: Karel Piňos

Kubica – Porč, Chyla, Feik, Psota (46. Jaroš), Kamenský (75. Blažík), Smrčka (C) (79. Šedivý), Sedlák, Jambor, Novák (46. Tulajdan), Kouakou (46. Gimsay)
Náhradníci: Nešetřil – Jaroš, Blažík, Kocůrek, Šedivý, Gimsay, Tulajdan

Tomečka – Kunovský (64. Vymětalík), Vavřík, Kundrát (C), Pak, Kuchař, Grygar (83. Waclawik), Jasenský, Červenka (76. Klimpar), Rolinc, Ilic (64. Koláček)
Náhradníci: Frgal – Zdražil, Koláček, Cagaš, Klimpar, Vymětalík, Waclawik
Trenér: Radek Malina

Do dnešního utkání nasadil trenér Vorlický poměrně nečekané hráče. Hned od úvodu naskočili Marek Psota, Jan Němec nebo Kouakou. Do nominace se naopak nevešli Simon Studený a Rostislav Rajčinec.

Úvod utkání byl opatrný, v první šanci se ocitnul Jambor, který dostal míč do dobré pozice, ale zakončil slabší nohou a gólman Hranic Tomeček si poradil. V zápěti měl další šanci Feik, ale tomu střela vůbec nesedla. Na druhé straně se dostal do šance Červenka, který dostal přihrávku od Paka, ale Kubica byl připraven. Ve 14. minutě si Blansko vypracovalo první rohový kop po dobré spolupráci Feika a Jambora, leč nic z něj nevytěžilo. Na druhé straně zahrozil Vavřík, ale mimo tři tyče blanenské svatyně. Dnes skvěle pracovala obrana Blanska, která díky Chylovi a Feikovi odvrátila ve 33. minutě další šanci Hranic, když oba stopeři zvládli svoje souboje se spoluhráčem. Největší šanci první půle měl ve 37. minutě Kouakou, který poprvé nastoupil za A-tým Blanska, ale jeho zakončení ve skluzu skončilo na břevně hranické klece. Akci předcházela skvělá přihrávka Nováka, bohužel mladý hráč svoje střelecké konto v áčku neotevřel.

Do druhé půle protočil trenér Vorlický hned trojici hráčů a nová krev na hřišti dodala týmu energii. Aktivní Gimsay byl hned vidět, ale povedla se mu až akce v 51. minutě, kdy Blansko otevřelo skóre zápasu. Smrčka na půli začal akci, kdy míč posunul na Sedláka. Ten poslal za obranu Gimsaye, jehož centr našel Jambora. Ten sice neuspěl a fantasticky ho vychytal Tomečka, ale na dorážku Martina SEDLÁKA byl bez šance – 1:0. Blanenský tahoun dnes zapsal 5. gól v řadě a také svůj 6. z posledních 7 utkání a má tedy formu jako hrom! O další 2 minuty mohlo být ještě veseleji, ale chybu Tomečka, který vyběhl z brány a následně ve vápně upadl, ale Feik střelou z dálky nepotrestal.

Iniciaitvu poté přebraly Hranice, které začaly být více aktivní a z toho pramenily i šance. V 56. minutě po rohu zasáhla obrana Blanska společně s Kubicou po nebezpečném rohovém kopu, v 59. minutě předvedl Kubica zákrok odpoledne, když reflexivně vymrštil nohu a zlikvidoval velkou šanci Grygara. Slovo zpět si blanenští vzali v 66. minutě, kdy se postupně zkoušeli prosadit Jaroš, Tulajdan a Jambor, ale nikdo z trojice skóre nenavýšil a přišel trest. V 67. minutě závar brankou ještě neskončil, ale míč se v zápětí odrazil k Martinu VYMĚTALÍKOVI, který bombou zpoza vápna prostřelil Kubicu, který vůbec nic neviděl – 1:1.

I ve zbytku druhé půle byly nebezpečnější Hranice, Kubica v bráně společně se stopery (Tomáš Chyla byl vyhlášen nejlepším hráčem) předváděli skvělou práci a drželi Blansku naději na bodový zisk. Už už se zdálo, že oba celky uhrají remízu, ale předposlední akce nastaveného času rozhodla. Šedivý společně s Gimsayem vedli míč na hranickou bránu, Ondřej ŠEDIVÝ to poté vzal na sebe a střelou z vápna rozradostnil domácí příznivce – 2:1. Hranice poté měly ješte jednu šanci, kterou ale Blansko ubránilo a následný hvizd sudího zápas ukončil.

Blansko tedy po těžkém boji bere 3 body po výsledku 2:1 a poprvé v třetiligové soutěži poráží celek Hranic! Nyní čeká na blanenské trojlístek utkání na venkovní půdě, kdy se postupně představí ve Zlínsku, Znojmu a Uničovu. První utkání proti Zlínsku čeká Blansko už v pátek 19. dubna od 17 hodin.