2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Přinášíme vám krátkou rekapitulaci toho, jak probíhala první polovina sezóny. Součástí jsou i osobní statistiky hráčů. Kteří hráči odehráli největší porci utkání a minut, jak dopadlo kanadské bodování a kdo obdržel nejvíce karet? Vše se dozvíte v článku níže.

Když se ohlédneme za podzimní částí, tak blanenští fotbalisté zažili v jejím průběhu různé vzestupy i pády. Sezónu zahájili svěřenci kouče Vorlického remízou s nepříjemnými Rosice, v následujících 6 zápasech ovšem zvítězili pouze jedenkrát a museli skousnout hned 5 porážek. Mužstvo se tedy po 7 odehraných kolech krčilo na posledním místě tabulky.

Zlom nastal ve dvou po sobě jdoucích domácích utkáních se Zlínskem a Znojmem, kdy Blansko rozhodlo o vítězství v obou případech až v poslední minutě. K těmto cenným vítězstvím se poté přidaly i 2 body za 2 remízy. V Třinci se sice bodově nevedlo, ale důležitý byl především další domácí duel s Frýdlantem, kteří blanenští zvládli s přehledem 4:1. Do konce soutěže zbývala 4 kola a Blansko čekalo na zápasy s týmy, které na tom byli v tabulce velmi podobně – Hodonín a Frýdek-Místek. Fotbalisté Blanska ale ani jeden z těchto duelů nezvládli a ve zbývajících kolech je čekala mužstva z popředí tabulky.

Blanenští však závěr soutěže zvládli na výbornou a po výhře v Karviné se rozloučili se sezónou vítězstvím 4:1 s Uničovem. Dvě výhry na závěr podzimu tedy znamenají, že Blansko přezimuje se slušnými 21 body na 11. místě tabulky se skórem 22:27. Za zmínku také stojí fakt, že blanenští zvítězili nad 4 z 5 prvních mužstev tabulky a s Baníkem B se rozešli smírně.

POČET ODEHRANÝCH UTKÁNÍ VČETNĚ MINUTÁŽE

Do podzimní částí sezóny zasáhlo celkem 20 hráčů a 2 brankáři. Do všech 17 utkání nastoupili 3 hráči, přičemž nejvíce minut odehrál Ondřej Porč (1503 minut). Levonohý obránce vynechal pouhých 27 minut v domácím utkání s Frýdlantem, kdy byl za rozhodnutého stavu stažen ze hry. Dalšími hráči s největší minutáží byli Tomáš Chyla (1383 minut) a Martin Sedlák (1309).

17 - Porč (1503), Sedlák (1309), Jambor (1212)
16 - Chyla (1383), Holman (1197), Feik (1174), Tulajdan (1156), Studený (724)

KANADSKÉ BODOVÁNÍ

Nejproduktivnějším hráčem mužstva se se 7 body stal Martin Sedlák, který se tak podílel téměř na třetině branek týmu. Se 4 góly je spolu se Simonem Studeným nejlepším střelcem blanenských. Nejlepšími nahrávači jsou se 3 asistencemi Martin Sedlák, Dan Jambor a Manji Moses Gimsay.

7 - Sedlák (4+3)
5 - Jambor (2+3), Gimsay (2+3), Studený (4+1), Tulajdan (3+2)
3 - Smrčka (1+2)
2 - Porč (2+0)
1 - Černý (1+0), Feik (1+0), Čejka (1+0), Holman (0+1)

OBDRŽENÉ KARTY

Z hlediska obdržených karet je Blansko se 40 ŽK a 1 ČK 8. nejtrestanějším týmem v MSFL. Největším karetním hříšníkem blanenských je kapitán Filip Smrčka, který si připsal 6 žlutých karet a 1 červenou kartu v zápase v Uherském Brodě (po 2. ŽK).